Asocijuotieji nariai

Asocijuotas narys

Draudimo ir rizikos valdymo ekspertai.

Asocijuotas narys

Kartu su Restorie komanda kryptingai dirbame tam, kad atnaujinti įrenginiai taptų kiekvieno iš mūsų pirmu pasirinkimu, renkantis kompiuterinę ir mobiliąją įrangą. Kurdami pokytį, norime būti platesnės atsakingo verslo bendruomenės dalimi ir kurti dar didesnį teigiamą poveikį, todėl labai džiaugiamės tapę LAVA nariais. Tikime, jog kiekvieno mūsų mažas indėlis gali nuvesti prie didelių pokyčių – vieno atnaujinto įrenginio pasirinkimas vietoje naujo gali sutaupyti apie 300 kg CO² emisijų, 1000 litrų gėlo vandens, 94% retųjų metalų.

Asocijuotas narys

„Fabula“ yra pirmaujanti Lietuvos integruotos komunikacijos paslaugų agentūra. Daugiau nei dvidešimt penkerius metus klientai vertina ir rekomenduoja šią agentūrą dėl patarimų, kūrybos, ryšių ir profesionalumo. „Fabula“ patirtis, idėjos ir sprendimai padeda klientams stiprinti ryšius su pirkėjais ir visuomene bei sėkmingiau konkuruoti.

Nuo reputacijos iki rinkodaros kampanijų, nuo ryšių su visuomene strategijos iki ESG konsultacijų, nuo prekės ženklo idėjos iki įrašo socialiniam tinkle – „Fabula“ randa ir įgyvendinta efektyviausius sprendimus, pasitelkiant įvairias komandos kompetencijas.

Asocijuotas narys

Kompanija KEMITEK diegia tvarius švaros ir higienos sprendimus HORECA sektoriaus įmonėms, bei aprūpina jas ekologiškomis eksploatacinėmis medžiagomis. Unikalios „EKONATURAL“ minkštosios celiuliozės panaudojimo dėka, padedame visiems ūkio subjektams įgyti tikrų tvarumo atributų ir skaičiuoti CO2 pėdsaką. Labai vertiname galimybę dalyvauti LAVA veikloje, čia tikimės keistis tvariomis patirtimis ir atrasti sinergijų su žiediškumą vystančiais verslais

Asocijuotas narys
UAB „OSAMA“ siekia būti tvariu greito apyvartumo prekių, taip pat technologiškai pažangių kavos aparatų distribucijos partneris Lietuvoje. Jau nuo 2018 metų atrado gyvų organizacijų principus ir nuosekliai juos taiko įmonės gyvenime. Įvairios iniciatyvos susijusios su žmonių gerove ir įtrauktimi, aplinkosauga natūraliai augo. Žmonės savanoriškai būrėsi į žygius, jų metu rinko šiukšles, rinko paramą įvairioms organizacijoms ir pan. Savo veikloje stengiamės ieškoti aplinkai ir žmonėms tvaresnių sprendimų.
OSAMA asociacijoje tikisi profesionalių žinių tvarumo tema, gerosios patirties ir praktikų, dailinimosi iš/ir su kitomis įmonėmis, taip pat atrasti bendraminčių. Jų šūkis: „Kuriame vertę drauge!”
Asocijuotas narys

„Delfi“ direktoriaus Vytauto Benokraičio teigimu, įmonių veiksmai aplinkos apsaugos, socialinės atsakomybės ir gerosios valdysenos srityse pasaulyje sparčiai populiarėja, o spaudimas verslui būti tvariu – auga. Ėjimas ESG (angl. environmental, social, governance) keliu verslui tampa būtinybe siekiant prisitaikyti prie kintančio pasaulio ir visuomenės bei klimato kaitos, o tokios asociacijos kaip LAVA padeda prisiimti atsakomybę, tobulėti ir efektyviai spręsti einant šiuo keliu kylančius iššūkius.

Prisijungusi prie asociacijos, kuri vienija socialinės atsakomybės principais savo veiklą grindžiančias įmones ir organizacijas, „Delfi“ patvirtino įsipareigojimą veikti laikantis aukščiausių tvarumo ir atsakingo verslo standartų, nekenkiant žmonėms bei aplinkai, bei sieks paskatinti kitas įmones eiti tvarumo keliu.

Daugiau informacijos

Asocijuotas narys
Ecosh prekiauja kokybiškais maisto papildais iš Estijos. Įmonės direktorė, Aistė Pranukevičienė dalinasi mintimis:
„Esame jauna įmonė, siekianti ne tik pagerinti žmonių gyvenimo kokybę, bet ir prisidėti prie aplinkosaugos. Mums rūpi ateitis ir stengiamės, jog paliktume kuo mažesnį pėdsaką po savęs, aktyviai vykdome socialiai atsakingą veiklą ir skatiname šiuo pavyzdžiu sekti ir mūsų klientus bei partnerius. Tikime, jog tapę asociacijos nariais galėsime įvykdyti dar daugiau idėjų, kurios ves link tvaresnio pasaulio.“

Daugiau informacijos

Asocijuotas narys

VšĮ Myliu mišką – ne pelno siekianti organizacija, kurios pagrindinis tikslas yra Lietuvos miškingo ploto didinimas mažinant CO₂ atmosferoje.

Trukmė
Asocijuotas narys

Kristina Mareckienė, svajonių visuomenės architektė iš TRUKMĖ sako: „Mes esame ne tik organizacija, kuri siekia pranokti savo klientų poreikius, tačiau kartu kuriame darnią žmonių bendruomenę. Mus vienija partnerystė ir tikėjimas, kad versle bei kasdieniame gyvenime tvarumas tampa mūsų visų strateginis tikslas. Džiaugiamės prisijungę prie LAVA bendraminčių būrio.“

MO muziejus
Asocijuotas narys

AVA gretose – pirmasis muziejus, labai rimtai žiūrintis į tvarumą nuo pat projekto pradžios. Tvarumas įrašytas į MO muziejaus DNR. Kuriant muziejų, stipriai galvota apie ekologiją, mat MO muziejus užima mažiau nei pusę teritorijos, o likęs plotas yra skirtas žaliosioms erdvėms ir MO skulptūrų sodui, muziejaus pastatas itin kompaktiškas, su daugiafunkcinėmis erdvėmis. Tačiau muziejus – tai ne tik pastatas. Muziejus yra vieta, kurioje galime geriau suvokti save ir mus supantį pasaulį. Todėl kalbėdami apie tvarumą mes pirmiausia matome žmogų – tvarią asmenybę tvariame pasaulyje. Skaitykite daugiau MO puslapyje

Litmus LT
Asocijuotas narys

Litmus tai įmonė higienos technologijų srityje, dirbanti Baltijos šalių regione: Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. „Veiklą pradėjome 2014 m., ėmęsi siekio kurti naujos kartos higienos koncepciją. Išskirtinis dėmesys skiriamas inovacijoms ir naujoms technologijoms, o svarbiausias prioritetas – draugiškumas aplinkai. Dirbame su pažangiomis higienos technologijomis, kurios leidžia mūsų produktus ir įrangą panaudoti efektyviau taupant energijos resursus, medžiagų panaudojimą ir kitus išteklius. Siekiame mažinti agresyvių cheminių medžiagų panaudojimą nuolatos ieškodami alternatyvių, inovatyvių aplinkai ir vartotojui draugiškų produktų.”

Kvapų namai
Asocijuotas narys
Kvapų namai – Lietuviškas gamintojas nuo 2007 m., didžiausia specializuota aromaterapinių produktų ir natūralios kosmetikos laboratorija Lietuvoje. Kosmetikoje nenaudojami konservantai, palmių aliejus ir jo derivatai, sintetinės ir gyvūninės kilmės medžiagos, išskyrus bičių vaškas. Eterinių aliejų ir kitų ekstraktų kokybė tikrinama dujų chromatografijos ir masių spektometrijos metodu (GCMS sistema). Kokybę ir produktų efektyvumą laiduoja ilgamečiai kvalifikuoti aromaterapijos, farmacijos, chemijos, kosmetologijos, parfumerijos specialistai. Kosmetikos gamyboje naudojami lietuviški – vaistiniai augalai, pirmenybę teikiant laukinių, ekologiškai ir tvariai augintų augalų žaliavoms. Didžioji dalis naudojamų eterinių aliejų – iš nedidelių ūkių ir kooperatyvų, kurių šeimininkai yra tikri savo amato meistrai.
Kietaviškių gausa
Asocijuotas narys

UAB „Kietaviškių gausa“ – didžiausias šiltnamių kompleksas Baltijos šalyse, auginantis lietuviškus agurkus, pomidorus ir salotas vazonėliuose. 2017 m. modernizavę šiltnamius ir įvedę juose šviesos kultūrą – agurkus ir salotas augina ir savo vartotojams pasiūlyti gali ištisus metus, nepriklausomai nuo sezono. Lietuvos gyventojai gali džiaugtis visada šviežiais ir maistingais produktais, nes ,,Kietaviškių“ daržovių kelias nuo šiltnamio iki vartotojo stalo – itin trumpas. Pagrindinės vertybės: pozityvumas, racionalumas, patriotiškumas, inovatyvumas bei pagarba žmogui ir gamtai.

IT MAX (Refurbas)
Asocijuotas narys

Refurbas savo veikloje remiasi Europos Sąjungos teisės aktuose įtvirtintomis aplinkos tausojimo nuostatomis – sumažink, panaudok dar kartą, perdirbk ( angl. reduse,reuse, recycle). Įmonė superka panaudotą elektroninę įrangą, ją  atnaujina pagal gamintojų reikalavimus ir vėl parduoda naudotą bei atnaujintą įrangą. Įmonė veikia nuo 2010 m. Turi gausų pastovių klientų ratą, kuris siekia daugiau nei 1000 klientų iš visos Europos bei Afrikos. Daugiau nei pusė visos produkcijos yra parduodama ne Lietuvoje. Refurbas – tai auganti įmonė, taikanti savo veikloje tvarumo principus.

Hold Earth
Asocijuotas narys

Hold Earth  – tai  profesionalų komanda ateinati į rinką su nauju produktu – anglies kompensavimo mechanizmu naudojantis blockchain technologijas. Šalia energetinio efektyvumo bei aktyvaus energijos ir resursų taupymo tokio tipo priemonės gali pasitarnauti tiek didelėms, tiek mažoms įmonėms. Nuolat tobulėjančioms ir konkurencinio pranašumo siekiančioms organizacijoms galėsime pasiūlyti programą papildomų veiksmų t.y. emisijų kompensavimo, žalių iniciatyvų temomis. Partnerių klientams ir vartotojams galėsime parodyti konkrečius, pamatuotus šių iniciatyvų veiksmus ir rezultatus. Padėsime viešinti vykdomas visuomenei svarbias veiklas. Būdami atsakingo verslo naujienų sūkuryje dalinsimės vieni kitų patirtimis ir atradimais. Diskutuosime ir spręsime didžiausių problemų temomis kartu, švelninsime neigiamą poveikį aplinkai” – sako Greta Šidlauskienė, Emisijų mažinimo programos patarėja.

Green Genius
Asocijuotas narys

Green Genius – atsinaujinančios energetikos įmonė, vystanti saulės, biodujų, vėjo ir vandenilio energijos jėgainių projektus. Šiuo metu bendrovė vykdo projektus 8 Europos šalyse. Planuojama, kad Green Genius įgyvendintų elektros gamybos iš atsinaujinančių energijos šaltinių projektų bendra galia iki 2025 m. pasieks 1,5 GW. Bendrovė turi sukaupusi daugiau nei 10 metų patirties energijos gavybos iš atsinaujinančių šaltinių rinkoje. Kasmet Green Genius įgyvendinti projektai pagamina maždaug 399 GWh žaliosios energijos ir tai leidžia išvengti daugiau negu 335 tūkst. tonų CO2 emisijų. Tokį kiekį CO2 per metus absorbuotų per 16 mln. Medžių. Green Genius priklauso tarptautinei įmonių grupei Modus Group, veikiančiai 12-oje Europos šalių.

FABRIKA VIRIDIS
Asocijuotas narys

Fabrica Viridis – šiuolaikiška ekologiškų baldų gamykla Lietuvoje , keičianti  šalyje vyraujančius modulinių baldų gamybos standartus, pasitelkianti inovatyvius gamybos procesus. Vadiname save žaliąja gamykla ir ne be pagrindo. Nuo pat verslo idėjos gimimo tvarūs sprendimai keliauja kartu su mumis. Įsikūrėme pastate, kuris veikia pagal BREEAM principus, naudojame elektrą iš atsinaujinančių šaltinių, diegiame atraižų mažinimo sistemas, tvariai sutvarkome neperdirbamus produktus ir dar daug kitų tvarių iniciatyvų, kurios tikimės tik pasipildys narystės LAVA dėka“ – sako Daiva Zėčiutė, projektų valdymo ir tvaraus verslo padalinio vadovė.

DOM DOM home
Asocijuotas narys

DOM DOM home virtuvių stilius kuria profesionalūs lietuvių interjero dizaineriai. Šie stiliai yra įkvėpti naujausių tendencijų ir ilgaamžiškumo derinio bei pritaikyti skirtingiems šiuolaikinių žmonių poreikiams. Visi DOMDOM virtuvių baldai yra gaminami Lietuvoje, moduliniu būdu – kiekvienas virtuvės dizaino stilius yra visiškai integruotas kartu su gamybos procesu. „Tvarus požiūris virtuvių gamybos versle atrodo sunkiai siejama, tačiau mes pasirinkome būti kitokie. Kuriame savo verslą tvarumo pamatais bei siekiame tvarumo supratimą perkelti ir į savo klientų namus. Bendrakūra su šalies dizaineriais, tvari virtuvės baldų gamybą bei tvarus klientų senųjų baldų sutvarkymas, narystė LAVA yra tik pradžia mūsų tvarumo kelyje”- sako  DOM DOM home Rinkodaros vadovė Reda Salominienė.

DOJUS agro
Asocijuotas narys

UAB „DOJUS agro“ –  tai privataus lietuviško kapitalo kompanija, siūlanti inovatyvius, tvarius ir efektyvius sprendimus žemės ūkio, miškų bei komunaliniam sektoriams. Įmonė sukaupusi kelių dešimtmečių patirtį ir toliau siekia būti regiono lyderiu, kuriančiu didžiausią pridėtinę vertę savo klientams. Pagrindinės veiklos – žemės ūkio, miškų, komunalinės technikos, atsarginių dalių prekyba ir techninis aptarnavimas. Stipriai vystomos sritys – naudotos technikos pardavimai, technikos nuoma bei dirvožemio tyrimų paslauga. Itin didelis dėmesys skiriamas tiksliosios žemdirbystės krypčiai, kurią vystant nuolat diegiamos naujausios technologijos, siūlomi inovatyvūs sprendimai  klientams, kad jie galėtų dirbti našiau, tvariau ir tuo pačiu ne tik taupyti savo kaštus, bet ir prisidėti prie aplinkos tausojimo.

Aplinkos apsaugos institutas
Asocijuotas narys

VšĮ Aplinkos apsaugos institutas – tai žinių ir kompetencijų centras, kuriame dirba skirtingų sričių ekspertų komanda, padedančių verslui efektyviai spręsti tvarumo iššūkius. Aplinkos apsaugos institutas gali parengti verslo tvarumo strategijas, ataskaitas ar pasiūlyti konkrečias priemones, padėsiančias verslui tapti tvaresniu.